Android’de E-Posta ayarları

hizmetinizde

Android’de E-Posta ayarları

Android’de E-Posta ayarları

     E-posta: Android ile beraber gelen bu istemci ortalama bir kullanıcının tüm isteklerini karşılar nitelikte. POP3, IMAP ve Outlook Web Access kullanan e-posta sunucularına bağlanabiliyor.

     Öncelikle şunu belirtmek belirtmeliyiz ki kurumsal e-posta hesaplarının (xyz@website.com.tr gibi) ayarlarını yapmak için sunucunun smtp, pop3/ imap sunucu adını, bağlantı için hangi portu kullandığını ve hangi güvenlik sertifikasını kullandığını bilmek gerekiyor. Ayarları yapmak için gereken bu bilgileri öğrenmek için info@tasarim59.com adresine mail atabilirsiniz .

     E-posta uygulamasından başlayalım. Uygulama oldukça basit bir arayüze sahiptir. Yani kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra geri kalan işlemlerin tümü otomatik olarak ayarlanıyor. Eğer ayarları otomatik yapılandırmasını istemiyorsanız manuel yapmak da mümkün.

E-Posta uygulamasının ayarları otomatik aldığı bir e-posta servisi kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra tüm ayarlar otomatik yapılıyor.

Yapılandırma ayarları otomatik ayarlanamıyorsa bu ekrandan sonra gerekli ayar bilgilerini gireceğiniz sayfalarla karşılaşacaksınız.

E-posta servisiniz tanınmamışsa istenilen bilgileri gerekli yerlere girerek e-posta hesabınızı yapılandırıyorsunuz.

Gözünüz korkmasın. İstenilen bilgileri daha önceden temin ettiyseniz herhangi bir problemle karşılaşmanız olası değil. İhtiyacınız olan ayar bilgileri; imap/pop3 ve smtp sunucu adları, kullanacakları portlar ve güvenlik tipinden(SSL,TLS gibi) ibaret.

Buradan e-posta kontrol sıklığını ihtiyacınıza uygun olarak belirliyorsunuz.

Son olarak hesap adını ve giden mesajlarda görüntülenecek adınızı belirleyip ayarları tamamlıyorsunuz.

Gördüğünüz gibi 6 basit adımda e-posta ayarlarını yaptık. Bundan sonra işin keyfini sürmek size kalıyor.

tasarım 59