Bing'in Resim Arama Sayfası Yenilendi

hizmetinizde

Bing'in Resim Arama Sayfası Yenilendi

Bing'in Resim Arama Sayfası Yenilendi

Microsoft'un arama motoru olan Bing, geçtiğimiz ay yenilediği tasarımdan sonra şimdi de resim arama sayfasının yeni tasarımını ve özelliklerini hizmete sundu.

bing

Sanıyoruz ki bugünlerde Microsoft binasında çalışma temposu fazlasıyla artmış. Önce E3 ile başlayan maraton ve Xbox yeniliklerinden sonra (SmartGlass, Xbox Music vs.) tablet modeli Surface ve telefon Windows Phone 8 tanıtıldı. Aynı zamanda bunlarla ilgili ara çalışmalar da tanıtılıyor, yeni hizmetler duyuruluyor.

Bunların yanı sıra hizmet kalitesini arttırmak için Bing ekibi de yoğun bir çalışmanın meyvelerini yayımlamaya başladı. Yaklaşık olarak 1 aydan biraz daha fazla süre önce, yani Mayıs ayının başında yenilenen Bing arayüzü şimdi gelişmiş sayfalarıyla hizmet veriyor. Resim arama sayfası yani Bing Images, yeni arayüzü ve yeni özellikleriyle yayımlandı.

Henüz Türkiye'den ya da International sayfadan girildiğinde görülmemesi yüksek ihtimal. Biz de yeni sayfaya ulaşmak için sağ üst köşede bulunan International yazısına tıklayarak ülke/bölgeyi Amerika olarak belirledik. Bu seçimden sonra Bing'in yeni resim arama arayüzü karşımıza geldi.

Yeni arayüzün kullanıcı dostu olarak tasarlandığını belirtelim. Bing'in eski görünümü gibi tablolama düzeneği gitmiş, onun yerine şu an Google'ın da kullandığı tarzda sadece resim görüntüleme özelliği gelmiş. Bunun yanı sıra sağ tarafta bulunan sütun oldukça işimize yarayacak cinsten. Burada benzer maddeler ve popüler aramalar bulunuyor.

Örneğin "Obama" diye arattığınız taktirde yan tarafta Barack Obama, John F. Kennedy, Benjamin Franklin, Abraham Lincoln gibi Obama kelimesinin kriterine uygun kişiler listeleniyor. Kişiye tıkladığınızda da daha özelleştirilmiş sonuçları görebiliyorsunuz. Ya da başka bir örnekle "Polar Bear" diye aratıldığında yan tarafta hem diğer ayı türleri hem de başka ilgi çekecek havyanların listesi veriliyor. Ayrıca popüler başlıklar da; "çizgi film ayıları", "ayı saldırısı", "maskot olarak ayı" gibi seçenekler de fotoğrafların üstünde alternatif seçenek olarak yer alıyor.

tasarım 59