Google'dan size özel rapor!

hizmetinizde

Google'dan size özel rapor!

Google'dan size özel rapor!

 

Google'da son bir ayda neler yaptınız? Bunun listesini görmek artık çok kolay...

Google, arama devinin hizmetlerini nasıl ve ne kadar kullandığınıza dair aylık raporları isteğe bağlı olarak sunmaya başladı. Raporu görebilmek için öncelikle bir talepte bulunmanız gerekiyor; bunun bir süre ardından (birkaç dakika veya birkaç gün gibi) raporunuzun hazır olduğuna dair bir e-posta alıyorsunuz.

Raporlarda arama, Gmail, Latitude gibi farklı Google hizmetlerine oturum açma etkinliğiniz, nereden oturum açtığınız ve hangi platformları, tarayıcıları kullandığınız gibi bilgiler yer alıyor. Raporlarda en çok neyi aradığınız, hangi tür aramalar yaptığınız gibi veriler de bulunuyor. Gönderip aldığınız e-postaların sayısını gösteren raporlarda Latitude yoluyla zamanınızı nerede geçirdiğiniz de gösteriliyor.

Etkinlik raporlarını almak için öncelikle Google'ın Hesap Etkinliği sayfasını ziyaret etmeniz ve Kaydol düğmesine basmanız gerekiyor.

Google ürün müdürü Andreas Teurk, bu hizmetin örneğin bulunmadığınız, farklı bir yerden oturum açıldığını gördüğünüzde parolanızı değiştirmenize yardımcı olacağını söylüyor.

www.veteknoloji.com

tasarım 59